Na ndiqni

Art

Skulpturat moderne dhe origjinale të këtij shekulli

Nga: Mediat Shqiptare Më: 6 shkurt 2018 Në ora: 17:27
Ilustrim

Skulpturat moderne janë bërë për t’i befasuar njerëzit dhe t’i ndryshojnë përshtypjet dhe idetë e tyre rreth asaj se çfarë në të vërtetë është arti.

Një Michelangelo i këtij shekulli do të duhej të ishte në gjendje që ta mashtrojë gravitetin, të zbulojë ligjet e reja biologjike, të krijojë ngjyra të reja dhe të na frymëzojë që të ëndërrojmë për gjëra të reja.

Ne vendosëm që t’ju tregojmë disa skulptura moderne dhe të pazakonta.

Image
Image
Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test