Na ndiqni

Art

‘Games of Thrones’, në serial dhe në realitet: Shikoni shkrijen që ka bërë ky fotograf me skenat e xhirimeve

Nga: metro.net Më: 15 nëntor 2017 Në ora: 09:21
“Games of Thrones” është ndër serialet më të pëlqyera, dhe më të ndjekura deri tani.

“Games of Thrones” është ndër serialet më të pëlqyera, dhe më të ndjekura deri tani. Është një serial  televiziv  amerikan i zhanrit dramë dhe fantazi, i krijuar për HBO nga David Benioff dhe D. B. Weiss.

Seriali është xhiruar në një studio në Belfast dhe në disa vende të tjera  si Kroacia, Islanda, Malta, Maroku, Irlanda e Veriut,  Spanja,  Skocia, dhe Shtetet e Bashkuara, ndërsa premiera u shfaq në HBO në Shtetet e Bashkuar më 17 prill, 2011, transmeton gazetametro.net

Një adhurues i këtij seriali ka udhëtuar në këto vende për të fotografuar sheshet e xhirimeve, duke i krahasuar me skenat në serial, gjë e cila ka dalur jashtëzakonisht e bukur.

 

Më poshtë ju sjellim disa nga këto fotografi mahnitëse që  fotografi ka gjetur vend-xhirimet dhe për të krahasuar realitetin me disa nga skenat më të bukura të serialit.

metro.net
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test