Na ndiqni

Amerika

“El Chapo, 6 milionë $ shefit të sigurisë

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 06:09

Një dëshmitar i qeverisë në gjyqin kundër bosit meksikan të drogës “El Chapo” ka thënë se karteli i tij i ka dhënë ryshfet ish-shefit të lartë të sigurisë së Meksikës dhe një personi tjetër, i cili ka punuar nën varësinë e Presidentit aktual.

Ish-anëtari i kartelit, Jesus Zambada, dëshmoi të martën se i dha 6 milionë dollarë shefit të sigurisë, Genero Garcia Luna.

Zambada gjithashtu pohoi se shumë milionë u dhanë edhe për Gabriel Reginos, i cili punonte në administratën e Presidentit të zgjedhur meksikan Andres Manuel Lopez Obrador, në kohën kur ai ishte kryebashkiak i qytetit të Meksikos.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test