Na ndiqni

Amerika

Kështu duket qyteti i Parajsës në Kaliforni pas zjarrit të tmerrshëm

Nga: KosovaPress Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 19:35

Qyteti i Parajsës (Paradise), me një 23 mijë banorë, ndodhet rreth 280 km në veri të San Franciskos.

Ai ka pësuar nga zjarri më i keq në historinë e Kalifornisë.

Siç është raportuar më parë, mbi 8,900 shtëpi dhe ndërtesa janë djegur në këtë qytezë dhe rrethinat e saj, ndërkohë që për rreth 50,000 njerëz ende mbetet në fuqi urdhri për evakuim.

Stuhia e zjarrit vazhdon të djegë Kaliforninë...

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test