Na ndiqni

Amerika

A e rrezikon Trumpin amendamenti 25?

Më: 14 shtator 2018 Në ora: 13:09
Donald Trump

Një president i Shteteve të Bashkuara mund të shkarkohet nga detyra me votëbesim apo edhe përmes një rruge më të komplikuar: duke u thirrur në amendamentin e 25-të të Kushtetutës. Çka është ky amendament, kush po e përmend dhe kë e rrezikon?

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test