Na ndiqni

Aktuale

Të martën Mogherini takon Limajn e Ahmetin

Më: 5 janar 2019 Në ora: 17:41
Federica Mogherini

Delegacioni Shtetëror për Bisedime me Serbinë i kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti do të takohen të martën me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Burime të medias bëjnë me dije se ky takim do të zhvillohet me 8 janar nga ora 14:00 në Bruksel.

Ky takim zhvillohet me kërkesë të Brukselit pas votimit të delegacionit Shtetëror në Kuvendin e Kosovës ditë më parë. E ditë më parë zv-kryeministri, Fatmir Limaj këtë takim e ka vlerësuar më shumë si takim njohës dhe konsultativ.

Ndërkohë tani për tani nuk dihet se kur do të nisin bisedimet me palën serbe.

Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test