Na ndiqni

Aktuale

Radojçiç flet për vrasjen e Ivanoviqit, ja çfarë i thotë policisë serbe

Nga: Indeksonline Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 17:04
Radojçiç dhe Ivanoviq

Nënrkyetari i Partisë Radikale Serbe Milan Radoiçiç, është marrë në pyetje nga policia serbe për vrasjen e politikanit Oliver Ivanoviç.

Sipas mediave prokuroria serbe urdhëroi që të marrë në pyetje Radojçiçin pas deklaratës së prokurorisë së Kosovës se dyshon për përfshirjen e tij në këtë krim,

Ndërkohë sipas disa informatave jozyrtare Radojçiçi ka mohuar kategorikisht lidhjen e tij me vrasjen e Ivanoviç.

Ndryshe, vlen të kujtojmë faktin se ditë më parë Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona, sit të dyshuar për vrasjen e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq gjatë janarit të këtij viti.

Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test