Na ndiqni

Aktuale

Dëmtohet portreti me fishekë i Adem Jasharit

Nga: Kosovapress Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 16:30
Pamje nga video

Mozaiku i ndërtuar nga 200 mijë fishekë ku është bërë portreti i komandantit legjendar Adem Jashari është zbuluar në Prekaz në 20 vjetorin e rënies së tij më 5 mars të këtij viti.

Mozaiku, është ndërtuar nga Besart Gashi, është 25 metra katror dhe është punuar nga 200 mijë gëzhoja fishekësh.

Por ky mozaik tashmë është dëmtuar. Kp ka marr pamje ku shihet dëmtimi i portretit.

Prekazi më 28 Nëntor pret vizitorë që vijnë për ta nderuar komandantin legjendar për festat e Nëntorit.

Kosovapress
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test