Na ndiqni

Aktuale

Rifat Jashari e mban për dore Edi Ramën në Prekaz

Nga: Ballkani Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 16:21
Rifat Jashari dhe Edi Rama

Pas takimit që u mbajt në Pejë mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, dy delegacionet kanë vazhduar për homazhe në Prekaz.

Gjatë vizitës në Prekaz, Kryeministri i Shqipërisë, Edi rama dhe ai i Kosovës, Ramush Haradinaj janë përcjellur gjatë gjithë kohës në shoqërinë e Hamëz Jasharit, familjarit të Heroit Legjendar Adem Jashari.

Çfarë ka rënë në sy të personave prezent në vizitë, ka qenë shoqërimi i Kryeministrit Rama gjatë gjithë kohës ‘dorë për dore’ me Hamëz Jasharin.

Image
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test