Na ndiqni

Aktuale

Beqaj merr pjesë në samitin e 9-të Bosforit në Stamboll

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 14:41
Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë Besim Beqaj

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë Besim Beqaj më 27 dhe 28 nëntor do të marrë pjesë në Samitin e 9-të të Bosforit që mbahet në Stamboll të Turqisë.

Ky samit mbahet nën patronatin e Presidencës së Turqisë dhe organizohet nga “Platforma e Bshkëpunimit Ndërkombëtar “(International Cooperation Platform-ICP).

Tema e këtij takimi është “Paqe dhe zhvillim i qendrueshëm për të gjithë”.

Ministri Besim Beqaj në këtë ngjarje do të prezantojë Kosovën në panalin “Liderët e rinj”, ku do të flasë për mundësitë dhe përparësitë e Kosovës për zhvillim të qëndrueshëm ekonomik, bazuar në potencialin në fushën e inovacionit dhe ndërmarrësisë.

Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test