Na ndiqni

Aktuale

Dy ministrat kosovarë, Uran Ismaili dhe Mahir Yagcilar nuk e bënë shqiponjën

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 13:06
Mbledhja e dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë

Mbledhja e dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë përveç me nënshkrimin e nëntë marrëveshjeve të rëndësishme, përfundoi edhe me simbolin e krenarisë, atë të shqiponjës dykrenare.

Përfaqësuesit e të dyja delegacioneve, dolën jashtë dhe realizuan fotografinë e mbledhjes së këtij vitit.

Nga këtë fotografi të realizuar nga Indeksonline, mund të vëreni se si nga delegacioni kosovar, dy ministrat kosovarë, ai i shëndetësisë, Uran Ismaili dhe ministri i Administratës Publike që vjen nga radhët e komuniteteve, Mahir Yagcilar nuk e kanë bërë simbolin e shqiptarëve.

Ndërsa mungesë të respektit kanë treguar edhe disa ministra nga delegacioni shqiptar.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test