Na ndiqni

Aktuale

Kurz bën bashkë liderët e Ballkanit, aty janë edhe Haradinaj e Bërnabiq

Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 13:14
Haradinaj e Bërnabiq

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pritet të takohet nesër me homologen e tij serbe, Ana Bërnabiq.

Ky takim vije pas ftesës së Kancelarit austriak, Sebastian Kurz, për liderët e Ballkanit përendimor.

Të ftuar janë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Malit të Zi, Dushko Markoviq, kryeministri i Kosovës, Ramush  Haradinaj  si dhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq.

Takimi do të mbahet në Vjenë të Austrisë.

lajmi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test