Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj flet për takimin Thaçi-Putin, ja çfarë thotë

Nga: Periskopi Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 20:55
Periskopi

Ramush Haradinaj është pyetur për takimin e presidentit Thaçi me presidentin rus Vladimir Putin.

Ai është shprehur skeptik lidhur me takimin, duke thënë se nuk sheh ndonjë ndryshim në sferën e interesit.

Haradinaj ka theksuar që është më mirë të fokusohemi në bisedime me aleatët tanë. Kosova sipas tij, i takon sferës së interesit amerikane dhe jo ruse.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test