Na ndiqni

Aktuale

Përgjigja e Vjosa Osmanit nëse do të kandidojë për kryetare të LDK-së

Nga: Mediat Shqiptare Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 08:44
Vjosa Osmani

 

Duke folur për zgjedhjet e brendshme në LDK që do të mbahen gjatë vitit 2019, deputetja Vjosa Osmani nuk e ka përjashtuar mundësinë e kandidimit për postin e të parit të partisë.

Ajo ka thënë se më e rëndësishme është që të jetë garë e ndershme dhe të mos linçohet asnjë anëtar i LDK-së, por secili të japë kontributin e vet.

Vendimin për të kandiduar apo jo për postin e kryetarit ajo ka thënë se do ta bëjë publik gjatë vitit të ardhshëm.

“Zgjedhjet janë në vitin e ardhshëm, kam synim që të jetë garë fer, të respektohet statuti i LDK-së, synoj që të mos linçohet askush, por secili të jap kontributin e vet. Gjitha gjeneratat duhet të bashkëpunojnë. Për këtë çështje do të kem përgjigje vitin e ardhshëm”, ka thënë Osmani.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test