Na ndiqni

Aktuale

Deputeti i LDK-së, Thaçit dhe Pacollit: Kthehuni në shtëpi se horë na bëtë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 27 shtator 2018 Në ora: 10:59
Haxhi Avdyli

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka reaguar pas deklaratës së zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli, për bashkëjetesën e shqiptarëve me serbët.

Ai përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga presidenti I Kosovës, Hashim Thaçi dhe nga Pacollli që të kthehen në vend pas skadaleve të fundit.

Postimi i plotë:

Ky zotnia ka dashtë me thënë unë skam pas problem me Serbët, kam jetuar me ta. Por Kosova të cilën e përfaqëson ky ka fort problem me Serbët sepse ka 10.000 të vrarë, 2000 të zhdukur, 700.000 të burgosur e 100.000 shtëpi të djegura , nga këta miqtë joproblematik të Hashimit e Bexhës. Aman lene lobimin e kthehuni në shtëpi se hor na bëtë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test