Na ndiqni

Aktuale

Albin Kurti iu bën thirrje grave e vajzave që të dalin në protestë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 23 shtator 2018 Në ora: 12:33
Albin Kurti

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i është drejtuar grave të Kosovës përmes një video në profilin e tij në Facebook. Ai përmes kësaj video I foton ato që të marrin pjesë në protestën  e organizuar nga Vetëvendosje më 29 shtator.

Ai në video thotë se gatë kanë dhënë shumë për vendin tonë, e pak janë përmendur.

“Pak këngë ka për to, pak monumente, pak emra rrugësh. Ndonëse ato janë të angazhuara shumë, kontributi I grave dhe vajzave është heshtur”, shprehet Kurti.

Për më tepër, ai shprehet se Problemet e grave, janë të shumta po s’munden të ndalen pa e ndalur këtë pushtet prej “burrash zullumqarë”.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test