Na ndiqni

Aktuale

Kah po shkon Teuta Rugova?!

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 06:19
Teuta Rugova, Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj dhe Kadri Veseli. (Foto ilustrim nga "Bota sot")

Profesor, Doktor, Binak Maxharraj, përmes një postimi në facebook, ka komentuar veprimin e Teuta Rugovës e cila nuk mori pjesë mbrëmë në seancën e Kuvendit e thirru nga opozita, ndërsa një ditë më parë kishte marr pjesë në atë të pozitë, duke dalë kundër qëndrimit të LDK-së.

“Kjo do te thotë së eshte mbushë kupa, Teuta Rugova e teproi, u koritë, e koriti familjen, e koriti babën e vetë për se vdekuri Presidentin Historik Ibrahim Rugova. Duhet te jesh tepër idiot qe një burri te tillë si I. Rugova dhe Partisë së tij te ia kthesh shpinën. Sikur te ishte gjallë i ndjeri I. Rugova me siguri së do ta nxirrte nga shtëpia. Pra, kah po shkon, kah je nisë Teuta Rugova, a e din se cilës rrugë je nisë dhe kah po te çonë ajo rrugë qorre ne te cilën kë hyr”, ka shkruar Maxhrraj, përcjellë “Bota sot”.

Image
Binak Maxharraj

Ky është postimi i plotë:

Kah po shkon Teuta Rugova?!

(Mbrëmë ajo e mbushi kupen kur nuk mori pjesë në Mbledhjen e Parlamentit te thirrur nga Partia e saj).

Qe disa herë Teuta Rugova vepron në krye në vete. Ajo edhe kësaj radhe ia ktheu shpinën LDK duke marrë pjesë ne Bllokun pozitar për te ia bërë kuorumin. Kjo nuk është hera e parë. Ajo nuk e respekton aspak Partine e vetë LDK-në. Ajo nuk punon ne krye në vete, por mendon me kokë te huaj, ajo thjeshtë është e kidnapuar për interesa të tjera, ajo nuk i del krahë LDK edhe atëherë kur është ne pyetje ekzistenca e shtetit për te cilin baba i saj e dha edhe jetën.

Edhe sonte ne Seancën e Parlamentit te thirrur nga Partia e vet, LVV dhe Shoqëria civile, Teuta Rugova nuk u pa ne mbledhje, nuk erdhi, nuk deshti apo u frigu nga qyqet e zeza, thjesht ia kthej shpinën LDK-së jo njëherë por që disa here.

Kjo do te thotë së eshte mbushë kupa, Teuta Rugova e teproi, u koritë, e koriti familjen, e koriti babën e vetë për se vdekuri Presidentin Historik Ibrahim Rugova. Duhet te jesh tepër idiot qe një burri te tillë si I. Rugova dhe Partisë së tij te ia kthesh shpinën. Sikur te ishte gjallë i ndjeri I. Rugova me siguri së do ta nxirrte nga shtëpia.

Pra, kah po shkon, kah je nisë Teuta Rugova, a e din se cilës rrugë je nisë dhe kah po te çonë ajo rrugë qorre ne te cilën kë hyr.

Ti me sotin ia mbylle derën vetes ne LDK. Ma aty nuk ke se çka kërkon, apo ndoshta ia ke mësyrë ndonjë dere ne ndonjë parti tjetër, po de njësojë si vëllai yt Uka i cili e la LDK dhe shkoj ne torishtën e ujqërve.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test