Na ndiqni

Aktuale

Rugova: Gjithçka është gati

Nebi Ajeti Nga Nebi Ajeti Më 5 shtator 2018 Në ora: 20:37
Kuvendi i Kosoves

Vetëm 58 deputetë janë të pranishëm në sancën që është thirrur nga opozita.

Ketë senacë po e mbështet edhe partneri i tretë i koalicionit, Nisma Socialdemokrate.

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova në një prononcim për gazetën “Bota sot”, ka thënë se gjithçka është gati për miratimin e rezolutës, thjeshtë kanë nevojë edhe një herë të bisedojnë.

“Ne kemi bërë të gjithë hapat e nevojshëm për seancën, kemi deklarime edhe të Nismës se do e mbështesin rezoluten e propozuar nga opozita” ka thënë ai.

Rugova ka komentuar edhe mundësinë për protesta.

“Ndërsa vendimin për protesta të mundshme e merr vetëm kryetari dhe kryesia e LDK-së”, ka përfunduar Rugova për gazetën “Bota sot”.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test