Na ndiqni

Aktuale

Isufi: LDK nuk dëshiron platformë për dialogun

Më: 5 shtator 2018 Në ora: 18:39
Ahmet Isufi

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi ka thënë se seanca për ekipin negociues është bojkotuar nga lista serbe dhe opozita, pasi ata nuk kanë dashur të zgjedhin ekipin negociator.

"Ky është defekt duke bojkotuar seancat. Hoti përdori fjalorin më të rendë të mundshëm kundër liderëve të vendit. Ai tregoi fytyrën e vërtet dhe që nuk janë të gatshëm as për platformë", ka thënë ai, në hollin e Kuvendit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test