Na ndiqni

Aktuale

Deda dhe Kusari-Lila largohen edhe zyrtarisht nga GP i LDK-së

Më: 3 shtator 2018 Në ora: 10:51
Mustafa dhe Kusari- Lila

Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të mbajtur sot përveç caktimit të seancës së jashtëzakonshme, kryesia u njoftua po ashtu edhe me vendimin e deputetëve Ilir Deda dhe Mimoza Kusari-Lila.

Gjatë kësaj mbledhje u njoftua se dy deputetët janë shkëputur nga Grupi Parlamentar i LDK-së dhe do veprojnë si deputetë pa Grup Parlamentar.

Deda dhe Kusari-Lila ditë më parë kanë bërë të ditur se kanë shkëputur koalicionin me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Kusari-Lila ka thënë se Alternativa do të veprojë si e pavarur brenda Kuvendit të Kosovës.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test