Na ndiqni

Aktuale

Katër pyetjet fatale për Ramush Haradinajn

Më: 24 gusht 2018 Në ora: 17:52
Ramush Haradinaj

Analisti politik në vend, Petrit Zogaj përmes një postimi në Facebook i ka parashtruar katër pyetje kryeministrit Haradinaj, duke thënë se nëse përgjigjet në ato pyetje, do t’i jepte të drejtë Haradinajt mbi gjithçka, përcjell “Bota sot”.

Më poshtë, mund ta lexoni postimin e plotë të Zogajt:

Do t’i jepja te drejte KM Haradinajt ne gjithcka, madje edhe qe Albini eshte hajn, nese Haradinaj na tregon drejt per keto 2-3 ceshtje:

1. Me pare te kujt e ka ndertu shtepine ne Dragodan qe e ka. 
2. Qysh e bleu shtepine (qe A Gjini thoshte garsonierken per shtepine 200 metra katror) e po jeton ne lagjen me te shtrejt ne Kosove-Marigona Residence, ne dalje te Prishtines. 
3. Qysh erdh puna e privatizimit te nje toke ne Glloxhan dhe me cfare para eshte pagu, pra prej nga erdhen ato pare.
4. Po per nje toke te privatizuar ne afersi te Lipjanit, a mundet me e konfirmu qe ai vet ose te aferm te tij kane lidhje me kete privatizim?

Nese na jep shpjegime te sakte per keto transaksione milionshe, pra, prej cilave biznese erdhen keto para? Nese behet i sinqert me na i dhene keto informata, atehere kam me e pranu qe Albini eshte hajn, i ndonje libri sigurisht 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test