Na ndiqni

Aktuale

Haziri i reagon Haradinajt: Kurti mund të jetë edhe komunist, por jo hajn e vrasës si ti!

Nga: Mediat shqiptare Më: 23 gusht 2018 Në ora: 22:42
Albin Kurti, Ramush Haradinaj

Kryeministri I vendit Ramush Haradinaj, në një intervistë të dhënë sot për mediat, e ka quajtur hajn e mashtrues ordiner liderin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtin.

Ai ka thënë se Kurti ka ofenduar ligjin e Kosovës që prej vitit 1999.

“Sa a është hajn Albini, ai është hajn, ai është një mashtrues, ai është një ordiner, ai i ka mashtru njerzt e vet deri sa e kanë marrë vesh dhe sot sjon me to. Nuk mundet një njeri si ai dhe disa njerz që po dalin në rrugë me ndal Kosovën , mund të kenë edhe agjenda tjera”, ka thënë Haradinaj.

E ndaj kësaj deklarate ka reaguar opinionisti Nexhat Haziri. Ky i fundit, në një postim në Facebook, ka thënë se Kurti mund të jetë edhe komunist, por jo “vrasës e hajn si Haradinaj”.

“Albin Kurti mund të jetë edhe komunist, por jo edhe hajn e vrasës si ti”, ka shkuar Haziri në Facebook.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test