Na ndiqni

Aktuale

Komisionit shtetëror për mbikëqyrje të kufirit iu kërkua shënjimi i kufirit Kosovë-Serbi

Më: 22 gusht 2018 Në ora: 17:04
Shpejtim Bulliqi dhe Ramush Haradinaj

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se I ka kërkuar komisionit shtetëror për mbikëqyrjen e kufirit ka filluar punën në shënjimin e kufirit mes Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj në një konferencë për media tha se menjëherë pas ratifikimit të marrëveshjes për kufirin me Malin e Zi në Parlament, ekipit shtetëror për caktimin e kufijve i ka kërkuar në cilësinë e kryeministrit vazhdimin e punës me caktimin e shënjimit për kufijtë me Serbinë.

Haradinaj: Kërkova shënjimin e kufirit Kosovë-Serbi

“Është detyrë zyrtare e tyre dhe çdo pjesë të kfuri8it ata mujnë me thanë që e din kufirin. Z. Bulliqi dhe kolegët e tjerët e dinë shumë mirë dhe besoj 2është një lehtësi për shënjimin e kufirit Kosovë-Serbi…Nuk ka situate të kontestueshme në kufirin Kosovë dhe Serbi sepse kufiri ekziston”, ka thënë Haradinaj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test