Na ndiqni

Aktuale

LDK-ja paralajmëron mocion kundër Qeverisë në shtator

Nga: RTV 21 Më: 21 gusht 2018 Në ora: 20:27
LDK

Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka dhënë qëndrimin e LDK-së rreth idesë së presidentit Hashim Thaçi për bashkimin e Luginës së Preshevës dhe korrigjimin e kufijve.

Beqiri, në një intervistë, i ka quajtur lojë fjalësh idetë e presidentit, sepse sipas tij, një gjë e tillë nuk mund të ndodh pa i dhënë tokë Serbisë.

LDK-ja paralajmëron se në shtator do të iniciojë mocion për shkarkimin e qeverisë dhe për këtë kërkon edhe mbështetjen e deputetëve të siç e thotë ai, të pakënaqur të koalicionit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test