Na ndiqni

Aktuale

Geci: Në ‘98 Adem Jashari ka siguruar Kuvendin e LDK-së

Më: 21 gusht 2018 Në ora: 18:02
Adem Jashari

"Ish-deputeti Fadil Geci, në Frontal të ka fajësuar “të majtit”, sipas tij të udhëhequr nga Hashim Thaçi, se kanë penguar rrugën e Presidentit Ibrahim Rugova. Ai thotë se familja e tij dhe Jasharët kanë mbrojtur Kuvendin që e ka mbajtur LDK, në vititn 1998.

Geci ka thënë se ai me vëllezërit i kishin ofruar institucioneve të atëhershëm mbështetje.

Madje, ai thotë se bashkë me Adem Jasharin ai ka mbrojtur Kuvendin e LDK’së së Ibrahim Rugvës të mbajtur në vitin 1998.

Geci ka folur pëe Brigadën “Hasan Prishtina”, e cila po konsiderohet si fantome. Ai thotë se ka qenë i lidhru direkt me kolonelin e FARK’ut, Ahmet Krasniqin.

Ai thotë se ka ekzistuar kjo brigadë, dhe ka pasur njerëz që i kanë shëbyer asaj, por, sipas Gecit, ajo mund te ketë dalë ‘në letra’ më vonë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test