Na ndiqni

Aktuale

LDK shënon 28 vjetorin e themelimit

Nga: Bota Sot Më: 23 dhjetor 2017 Në ora: 10:38
LDK

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) sot shënon 28 vjetorin e themelimit të saj.

Për nderë të kësaj date, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa bashkë me anëtarët e kryesisë, do të bëjnë homazhe te varri i ish-themeluesit të LDK-së dhe ish-presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Kurse gjatë ditës, LDK po ashtu do të mbajë një manifestim për përvjetorin e LDK-së.

Bota Sot
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test