Na ndiqni

Aktuale

“Ku jeni kryesia e LDK-së he turpi ju mbuloftë”

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 22:43
Mbledhja e LDK-së

Publicisti i njohur që jeton dhe vepron në Zvicër, Xhevat Rexhaj, përmes një postimi në facebook, ka reaguar ashpër ndaj kryesisë së LDK-së.

Sipas tij, LDK sot në ditën e çlirimit të Kosovës nuk ka shënuar asnjë aktivitet

“Sot ashte dita e çlirimit te Kosovës, kjo date ashte historike kur ushtaret e Mbretërisë se Bashkuar u futen ne Kosove dhe ndoqën shkiet per Shumadi. Kjo ishte dita kur NATO na solli lirinë, pra na e shpëtoi qenien tone ....Ju si LDK sot nuk keni shenue me asnjë aktivitet këtë dite, ju sot as edhe një deklarate për media se keni lëshua o te marruem.....
Ju jeni te zanun me iftara shkretinash , dhe dini me urue per festa mjekrroshash, e jo festa qe na i krijoi Presidenti Rugova me shtete euro- atlantike!”, ka shkruar Rexhaj, përcjellë “Bota sot”.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test