Na ndiqni

Aktuale

Muharrem Nitaj betohet si deputet

Nga: Lajmi Më: 22 dhjetor 2017 Në ora: 15:39
Muharrem Nitaj

Muharrem Nitaj ka bërë betimin e tij si deputet në Kuvendin e Kosovës.

Ai ka zënë ulësen e Agim Aliut, i cili është zgjedhur Kryetar i Komunës së Ferizajt.

Muharrem Nitaj deri më tani ka shërbyer si zëdhënës i AAK-së dhe ka zëvendësuar Aliun në kuadër të koalicionit PAN.

Në zgjedhjet e 11 qershorit ai kishte marrë 8 mijë e 982 vota.

Lajmi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test