Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj viziton FFK-në pas vdekjes së Fadil Vokrrit

Më: 9 qershor 2018 Në ora: 17:08
Haradinaj viziton FFK-në pas vdekjes së Fadil Vokrrit

Sot ka vdekur kryetari i Federatës së Kosovës në Futboll, Fadil Vokrri.

Vokrri vdiq në mëngjes pas një sulmi në zemër të cilën e pësoi sa ishte në një fitnes në Prishtinë.

Kryeministri Ramush Haradinaj gjatë ditës vizitoi bashkëpunëtorët e Vokrrit në zyrat e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Ai deklaroi se humbja e Fadil Vokrrit është një ndër humbjet më të mëdha që ka mundur të ketë i gjithë populli shqiptar, pasi që Vokrri ka punuar shumë për futbollin dhe se i ka arritur disa synime të tij, sidomos pranimin e Kosovës në UEFA e FIFA.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test