Na ndiqni

Aktuale

Dështojnë interpelancat me Haradinajn

Nga: KosovaPress Më: 4 qershor 2018 Në ora: 10:54
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk do të jetë sot në dy interpelancat e parapara.

Lajmin e bëri të ditur, shefi i grupit të AAK-së, Ahmet Isufi, i cili tha se interpelancat Haradinajt që janë paraparë për sot nuk mund të mbahen pasi kryeministri Haradinaj nuk është këtu.

“Haradinaj është i gatshëm t’i përgjigjet deputetëve në interpelanca të premten”, tha ai.

Përndryshe, sipas agjendës, Haradinaj me kërkesë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të LDK-së do të duhet të përgjigjet për gjendjen financiare në Telekomin dhe Postën e Kosovës, pastaj sipas kërkesës së LDK-së, interpelancë ndaj Haradinajt do të ketë lidhur me vendimet e Ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikallo për shkarkimin e një drejtori dhe ndarjen e mjeteve grante dhe subvencione.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test