Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj thotë se 2018-ta është viti i Ushtrisë

Më: 2 qershor 2018 Në ora: 17:56
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vazhduar t’i vëzhdojë kuvendet zgjedhore të partisë nëpër komunat e Kosovës.

Pas Pejës, shefi i ekzekutivit ka vizituar edhe Klinën.

Në komunën ku e drejton AAK-ja, Haradinaj vitin 2018 e cilësoi si vit të Ushtrisë së Kosovës.

Sipas Haradinajt me formimin e Ushtrisë, Kosova do të ishte e gatsëhme ta ndihmonte KFOR-in dhe NATO-n.

I pari i qeverisë gjithashtu foli edhe për liberalizimin e vizave.

Haradinaj deklaroi se kërkesa për heqjen e vizave, për Kosovën është e madhe, por që për Bashkimin Evropian e vogël.

Ndryshe në këtë tubim mori pjesë edhe kryetari i Klinës, Zenun Elezaj.

Zotime për heqjen e vizave, krijimin e Ushtrisë dhe anëtarësimin e Kosovës në OKB, Haradinaj ka dhënë edhe në Suharekë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test