Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj: Kosova është vend atraktiv për investime të huaja

Nga: Mediat Shqiptare Më: 31 maj 2018 Në ora: 11:08
Pamje nga takimi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim një delegacionin nga Provinca Autonome e Trentos së Italisë.

Ai ka shkruar në Facebook se “gatishmëria e dyanshme për intensifikim të bashkëpunimit, sidomos në fushën e ekonomisë dhe mbrojtje të ambientit, është me interes reciprok për të dyja vendet”.

Postimi i plotë:

Takim i frytshëm me delegacionin nga Provinca Autonome e Trentos së Italisë. Gatishmëria e dyanshme për intensifikim të bashkëpunimit, sidomos në fushën e ekonomisë dhe mbrojtje të ambientit, është me interes reciprok për të dyja vendet.

Kosova është vend atraktiv me mundësi të shumta për investime të huaja dhe Qeveria e Kosovës, në suaza të marrëdhënieve të shkëlqyera me Italinë, është e hapur për partneritet të gjithanshëm me Provincen e Trentos.

RH

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test