Na ndiqni

Aktuale

Vdes ish deputeti i LDK-së

Nga: Mediat Shqiptare Më: 20 dhjetor 2017 Në ora: 09:47
Ilustrim

Ka ndërruar jetë sot ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga LDK, Gani Prekopuca.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik, deputeti aktual, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook

“Ndahet nga jeta ish deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës dhe ish kryetari degës së LDK-së në Fushë Kosovë, Gani Prekopuca”.

“Ngushëllime familjes dhe gjithë të afërmve të tij. U preftë në paqe ky burrë i urtë e punëtorë, me sjellje tipike sipas filozofisë rugovane”, ka shkruar Hoti.

“Me respekt të thellë për të”, përfundon ai.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test