Na ndiqni

Aktuale

Haki Rugova: Sa herë që të votohet, në Istog do fitojë LDK-ja

Nga: Indeksonline Më: 18 dhjetor 2017 Në ora: 17:21
Haki Rugova

LDK ka mbajtur një konferencë për media për të folur rreth fitores së saj në komunën e Istogut.

Kreu i partisë, Isa Mustafa ka thënë se LDK nuk ka garuar vetëm kundër AAK-së, por edhe kundër PDK-së, Vetëvendosjes, Nismës dhe kundër kryeministrit Ramush Haradinaj.

Mustafa i ka quajtur kauzat e këtij të fundit të rreme, duke vënë theksin tek demarkacioni.

Mustafa është shprehur se ashtu siç ka dështuar AAK-ja në Istog, ashtu do dështojë edhe në këto kauza të rreme të saj.

“Ne kemi garuar me një koalicion të AAK-së, PDK-së, të Vetëvendosjes, të Nismës, të kryeminsistrit të Qeverisë së Kosovës, por kemi arritur të fitojmë dhe është fitore shumë e madhe e kandidatit tonë, e LDK-së dhe Kosovës. Na vjen keq që qytetarët e Istogut janë detyruar të dalin të votojnë tri herë. Ashtu sic dështoi Aleanca dhe aleatët e saj, mendoj se do të dështojnë edhe në projektet e tyre të tjera të rreme sic është demarkacioni, dhe do të dorëzohen një nga një ashtu sic janë dorëzuar sot në Istog. Ne si LDK jemi treguar si parti e qëndrueshme, serioze dhe si parti që e di cfarë bën për Kosovën dhe për qytetarët e saj”, ka thënë ai, raporton Indeksonline.

Fjalën në konferencë e mori edhe kryetari i zgjedhur nga istogasit, Haki Rugova. Ai e ka quajtur procesin zgjedhor në Istog të “qoroditur”.

Megjithatë, ai ka thënë se në Istog sa herë që të votohet, fituese do të dalë LDK-ja.

“Në çdo votim që do ndodhë në Istog, LDK do jetë fituese. Më vjen keq që në Istog ndodhi një proces i qoroditur zgjedhor i cili megjithatë u dëshmuar se istogasit nuk i pranojnë konceptet e tilla të personave që tentojnë të marrin pushtetin në atë mënyrë”, ka thënë ai.

Kujtojmë se Rugova ka fituar kundër Dreshajt me vetëm 15 vota më shumë.

Më shumë
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test