Na ndiqni

Aktuale

Istogu mbetet i Lidhjes Demokratike të Kosovës

Nga: Mediat Shqiptare Më: 18 dhjetor 2017 Në ora: 16:23
LDK

Kandidati për kryetar të komunës së Istogut, Haki Rugova, ka fituar garën për kryetar të Istogut.

Rugova ka fituar me 14 vota diferencë kundrejt kundërkandidatit të tij nga AAK, Gani Dreshaj.

Kryetari i deritanishëm i Istogut ka qenë duke prirë me 75  vota pas numërimit të votave të rregullta dhe kjo epërsi është thelluar edhe më shumë.

Mbrëmë u festua nga Gani Dreshaj, i cili pretendonte se ka fituar ngushtë Istogun.

Por gjithë kjo ishte si pasojë e një gabimi teknik nga KQZ-ja. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test