Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj priti në takim një delegacion nga Gjermania

Nga: Mediat Shqiptare Më: 15 maj 2018 Në ora: 17:27
Pamje nga takimi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim një delegacion nga Landi i Baden Wurttemberg të Republikës Federale të Gjermanisë, i kryesuar nga Gisela Erler.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj  se në këtë takim është diskutuar për modalitetet e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe këtij Landi, me synimin që të kemi një lidhje speciale ekonomike

Postimi i plotë:                                                                         

Me delegacionin nga Landi i Baden Wurttemberg të Republikës Federale të Gjermanisë, kryesuar nga Gisela Erler, diskutuam modalitetet e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe këtij Landi, me synimin që të kemi një lidhje speciale ekonomike.

Përfaqësuesit dhe parlamentarët e Landit i njoftova për progresin e Kosovës dhe për mundësitë e shumta për investime në vendin tonë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test