Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj i premton personelit mjekësor se së shpejti do të rregullohet çështja e pagave

Nga: Gazeta Express Më: 10 maj 2018 Në ora: 15:29
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ministrin e Shëndetësisë, Uran Ismaili

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ministrin e Shëndetësisë, Uran Ismaili. Haradinaj ka thënë se shëndetësia ka qenë tema e parë prioritare si fillim i punës së tyre si Qeveri

“Falënderoj ministrin që e ka marrë me seriozitet këtë punë. Gjendja është ndryshe sot në shëndetësi, personeli mjekësor dhe mjekët në Kosovë janë heronjtë tanë”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka shtuar se çështja e pagave për mjekët dhe personelin mjekësor do të rregullohet.
“U jemi shumë borxh atyre, me ligjin për pagat dhe rishikimin e buxhetit jemi duke shikuar që ta rregullojmë këtë çështje”, u shpreh Haradinaj.

Në anën tjetër ministri Uran Ismaili, theksoi se gjatë këtij u zotuan që do të bëjnë zgjidhe në sektorin shëndetësor

“Do të mbështesim punëtorët shëndetësor me ngritje të pagave me një sistem më të mirë të menaxhimit”, ka thënë Ismaili, duke theksuar se janë duke bërë hapa gradual që shëndetësia në mandatin e tyre të përmirësohet dukshëm.

Gazeta Express
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test