Na ndiqni

Aktuale

Ramushi dhe Anita i patën sot këta mysafirë në shtëpinë e tyre

Nga: Mediat Shqiptare Më: 9 maj 2018 Në ora: 20:40
Zoran Zaev, me bashkëshorten e tij, Zorica dhe Haradinaj me bashkëshorten e tij Anitën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj se bashku me bashkëshorten e tij Anitën ka pritur në një takim miqësorë  në shtëpinë e tyre kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev, me bashkëshorten e tij, Zorica.

Në postimine  tij në Facebook , Haradinaj ka shkruar se “me dëshirën që miqësia jonë të reflektojë në marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve dhe popujve tanë”.

Postimi i plotë:

Bashkë me Aniten, mirëpritëm në shtëpinë tonë mikun dhe homologun tim maqedon, Zoran Zaev, me bashkëshorten e tij, Zorica, me dëshirën që miqësia jonë të reflektojë në marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve dhe popujve tanë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test