Na ndiqni

Aktuale

Hoti: Puna më e madhe e Haradinajt - emërimi i zëvendësministrave

Nga: zeri Më: 16 dhjetor 2017 Në ora: 12:30
Avdullah Hot

Kurse shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka deklaruar për gazetën “Zëri” se qeveria “Haradinaj” gjatë këtij 100-ditëshi vetëm se e ka ngarkuar buxhetin e Kosovës me një numër të madh të të punësuarve në kabinetin qeveritar.

“E vetmja punë e madhe është madhësia e Qeverisë me 22 ministra e rreth 70 zëvendësministra, me 500 veta staf përcjellës të këshilltarëve dhe të asistentëve. Programi qeverisës nuk i reflekton prioritetet që ka Kosova”, ka thënë ai.

Hoti ka kritikuar edhe projektbuxhetin për vitin 2018. Po ashtu të dështuar e quajti vendimin për ta dërguar në Kuvend marrëveshjen e njëjtë për çështjen e demarkacionit.

zeri
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test