Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj mbështet Ligjin për Qeverinë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 8 maj 2018 Në ora: 17:17
Qeveria Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbështetur Ligjin për Qeverinë i cili është miratuar në mbledhjen e sotme të Qeverisë

Haradinaj ka theksuar se ligji për Qeverinë është i domosdoshëm për definimin e statusit të anëtarëve dhe funksionimit të Qeverisë.

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë:

Si vend që po aspirojmë të bëhemi anëtar i BE-së, Ligji për Qeverinë është i domosdoshëm për definimin e statusit të anëtarëve dhe funksionimit të Qeverisë. Në Mbledhjen e 45-të, miratuam vendimin për themelimin e Komisionit për hartimin e Projektligjit për Qeverinë e Republikës së Kosovës. Këtë temë të zvarritur, e të cilën e kemi trashëguar, do ta përmbyllim në afat optimal.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test