Na ndiqni

Aktuale

"LDK e Ibrahim Rugovës, ishte dhe do mbetet gardiane e zhvillimit të Kosovës"

Nga: Mediat Shqiptare Më: 29 prill 2018 Në ora: 19:36
Dega e LDK-së në Zvicër

Deputeti nga radhët e LDK-së, Ismet Beqiri ka bërë të ditur se dega e LDK-së në Zvicër ka shënuar 28 vjetorin e themelimit.

Me këtë rast, Beqiri ka theksuar se LDK e presidentit Ibrahim Rugova, ishte dhe do të mbetet gardiane e ndërtimit dhe zhvillimit të shteti të Kosovës.

Ky është postimi i plotë:

Të dashur miq,

Dega e LDK-së në Zvicer shënoi 28 vjetorin e themelimit.
Isha i nderuar qe ne manifestimin e organizuar me këte rast,ti përshëndes në emër të Kryetarit Mustafa dhe Kryesisë së LDK-së.I ninformova për zhvillimet aktuale politike dhe Institucionale në Kosovë.
LDK e Presidentit historik Ibrahim Rugova,partia më e madhe në vend,
ishte dhe mbetet gardiane e ndërtimit dhe zhvillimit të Shtetit të Kosovës.
Falenderim i pafund për gjithë atë që kanë bërë bashkëatdhetaret për neve në përgjith?si,e në veqanti Dega e LDK-së në Zvicër.
Kryetari Degës z.Arif Baftiu,informoi per te arriturat e kësaj Dege nëpër vite.
Në këtë manifestim ishim bashkë me z.Imri Ahmetin,Kryetar i Komunës së Lipjanit,njëherit anetar i Kryesisë Qendrore të LDK-së dhe Koorfinatorin e LDK-së për Zvicër, z.Salih Morina.
Urime 28 vjetori Degës,nëndegëve dhe anërësisë së LDK-së Dega në Zvicër.
I.Beqiri

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test