Na ndiqni

Aktuale

LDK në koalicion me AAK dhe AKR në Gjilan

Më: 28 prill 2018 Në ora: 14:33
Lutfi Haziri

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka zyrtarizuar sot marrëveshjen politike me dy parti tjera.

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sipas zyrës së tij për informim ka arritur sot marrëveshje për bashkëqeverisje mes LDK-së, AAK-së, AKR-së, përfaqësuesit e minoriteteve, grupeve të interesit dhe shoqërinë civile.

“Marrëveshja për bashkëqeverisje për Gjilanin 2021 Plus, do të thotë dakordim i parimeve programore për zhvillim të infrastrukturës, arsimit, kujdesit shëndetësor, zhvillimit lokal ekonomik, pakon për familjen bujqësore, zhvillimin e politikave të rinisë, avancimin e gruas në vendimmarrje dhe për një sport të afirmuar edhe ndërkombëtarisht”, citohet të ketë thënë kreu i LDK- së në Gjilan si dhe kryetari i Kësaj komune Lutfi Haziri në noftimin e zyrës për informim të komunës së Gjilanit.

Sipas këtij njoftimi marrëveshja politike do t’i zbardhë emrat e bartësve të politikave sektoriale të hënën në ora 15:00, në prani të përfaqësuesve politik dhe publikut.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test