Na ndiqni

Aktuale

“Për LDK-në do të ishte katastrofale nëse s’arrin ta rrëzojë qeverinë deri në verë”

Më: 26 prill 2018 Në ora: 23:11
LDK

Analisti politik Fisnik Halimi nuk e sheh të arsyeshme që LDK-ja të ftojë tryeza ku subjektet politike tubohen për të diskutuar.

Ai ka thënë në televizionin publik, që si subjekt me fuqi numerike në Kuvendin e Kosovës, LDK ta tregojë veten.

“Unë do të doja që të gjitha debatet të zhvilloheshin brenda Kuvendit të Kosovës. LDK-ja është shumë më e fortë aty ku ka numra. Këta janë parti politike dhe duhet të kenë qëllim që ta imponojnë agjendën e tyre. Për LDK-në do të ishte katastrofale nëse kjo qeveri nuk do të bie deri në verë”, ka thënë ai.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test