Na ndiqni

Aktuale

Dardan Sejdiu pas tryezës së LDK-së: U dakorduam që takimet e tilla të vazhdojnë

Nga: Mediat shqiptare Më: 25 prill 2018 Në ora: 17:12
Dardan Sejdiu

Dardan Sejdiu, kryetari i Grupit Parlamentar të Deputetëve të Pavarur, ka thënë se në tryezën e Lidhjes Demokratike të Kosovës janë dakorduar që të vazhdojnë me takime të tilla dhe të njëjtat të organizohen me rotacion.

“Këto janë dy temat për të cilat ka dekorim. Ky ëshyë një hap përpara. Jam i bindur se këto takime do të vazhdojnë”.

“Ka tema që secili subjekt i tha mendimet e veta dhe mos pajtimet mbi ato që po konsiderohen çështje të madha”.

“Ndër temat kryesore është edhe modeli ekonomik që e kemi në Republikë. Nesë kemi dakordim kështu mund të diskotjmë edhe për zgjedhje”.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test