Na ndiqni

Aktuale

Foto e rrallë e Smajl Hajdarajt, duke lexuar gazetën kombëtare “Bota sot”

Nga: Bota sot Më: 23 prill 2018 Në ora: 08:50
Smajl Hajdaraj dhe ish-presidenti Ibrahim Rugova

Djali i Smajl Hajdarajt, Shpëtimi, në llogarinë e tij në Facebook, ka postuar një fotografi të paparë deri më tani të babait të tij, përcjellë “Bota sot”.

Hajdaraj në këtë fotografi, shihet duke e lexuar gazetën kombëtare "Bota sot".

Kujtojmë se Smajl Hajdaraj ishte deputet i Kuvendit të Kosovës dhe komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rugovë.

Ai u vra në një atentat më 17 janar 2002.

Ndërkohë, Hajdaraj ishte laureuar me Dekoratën “Nderi i Kombit” nga Presidenti i Shqipërisë dhe Medaljen e Artë të Pavarësisë nga Presidenti i Kosovës.

Image
Bota sot
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test