Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj para gazetarit Serb: Kam preardhje katolike GJOKA, sikur Gjkokoviç

Nga: Mediat Shqiptare Më: 18 prill 2018 Në ora: 21:03
Ramush Haradinaj dhe gazetari serb

Kryemnistri Ramush Haradinaj ka vazhduar të nënçmoj fenë Islame në intervista të ndryshme, së fundmi në intervistën e dhënë për televizionin Beogradas “Happy” TV gazetarit Serb mes tjerash i ka thënë se:

“Ne nuk jemi Musliman”, “Kam respekt për Ortodoxizmin”, “Kam vizituar edhe Kishat Serbe”, “Ua kam uruar Bozhiqin Serbve”, “Shqiptarët jetojnë si Krishterë”, “Ne jemi Katolik, edhe familja ime është Katolike, mbiemri ynë ka qenë Gjoka si ju Gjokoviç” etj.

Kryeministri Haradinaj gjat gjith intervistës ka qenë i nënçmuar nga gazetari Serb, për ta shikuar pjesën e intervistës ku Ramushi nënçmon Islamin shikone nga minuta 49:00:

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test