Na ndiqni

Aktuale

“Ngelaqat e Kosovës”

Nga: Mediat shqiptare Më: 18 prill 2018 Në ora: 15:41
Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj dhe Kadri Veseli

Opinionisti Binak Maxharraj, ka kritikuar ashpër tre liderët e vendit Hashim Thaçi, Ramush Haradinajn dhe Kadri Veselin, në lidhje me raportin e fundit nga Bashkimi Evropian.

Maxharraj, në një postim në Facebook, ka thënë se këta të tre nuk janë marrë me punët e Kosovës.

Sipas Maxharrajt, ata janë “nxënës të dobët”.

Reagimi i plotë i tij:

Ngelaqat e Kosovës

Thaçi pëlcet nga inati, duke shfletuar Raportin e fundit të BE-së thotë: BE duhet të na trajtojë si të gjithë të tjerët.

Por, ky ka harruar se në një klasë ka nxënës të shëklqyeshëm, të shumë mirë, të mirë dhe të dobët.

Pra, Thaçi, Veseli dhe Ramushi, bëjnë pjesë në kategoriinë e nxënësve të dobët që nuk I kryjenë me rregull detyrat e klasës, por merren me punët e të tjerëve e jo me të vetat dhe kështu ngëlin në klasë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test