Na ndiqni

Aktuale

LDK takohet me Ndihmës Sekretarin amerikan, ja për çka folën

Nga: Mediat shqiptare Më: 6 prill 2018 Në ora: 20:54
LDK dhe Mathew Palmer

Deputeti dhe sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Ismet Beqiri, ka njoftuar se sonte janë takuar në Ambasadën amerikane me Ndihmës Sekretarit të shtetit amerikan, Mathew Palmer.

Beqiri ka thënë se ata me Palmer kanë biseduar për zhvillimet politike në vend, duke shprehur nevojën për zgjedhje të reja.

Postimi i Beqirit në Facebook:

Sonte takuam në Rezidencën e Ambasadorit amerikan, z.Mathew Palmer,u.d. i Zv.Ndihmës Sekretarit te shtetit amerikan.Paraqitem qendrimet e LDK-së per zhvillimet aktuale politike ne vendin tonë. Sfidat që po kalojm dhe nevojen që sa më parë të kemi zgjedhje të reja,e me votën qytetare një Parlament të ri dhe Qeveri të re të udhëhequr nga LDK-ja.Falenderuam atë dhe SHBA-të për përkrahjen e vazhdueshme në synimet tona euro-atlantike.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test