Na ndiqni

Aktuale

Haradinaj pret që BE të japë lajmin për liberalizimin e vizave

Nga: KosovaPress Më: 4 prill 2018 Në ora: 10:39
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj,

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi sot se vendi ynë është duke e kaluar një periudhë të rëndësishme në reformat që janë të domosdoshme dhe që e kanë në fokus sistemin e drejtësisë.

Ai këto komente i bëri në mbledhjen e Këshillit Kombëtar kundër Korrupsionit, me ç’rast ka folur për punën e deritanishme në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.    

“Kosova vërtet është serioze në luftën kundër krimit dhe korrupsionit dhe se në këtë proces kemi garanci se në këtë proces do të jemi të suksesshëm. Pasi që po ndodh konsolidimi i institucioneve të ligjit. Kosova do të kthehet në storie të suksesit”, tha Haradinaj.

Ai po ashtu theksoi se liberalizimi i vizave është një çështje urgjente dhe shpreson se gjatë ditëve në vijim BE-ja do të japë lajmin për liberalizimin e vizave.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test