Na ndiqni

Aktuale

Matoshi i përgjigjet Erdoganit me figurën e Skënderbeut

Më: 31 mars 2018 Në ora: 18:41
Halil Matoshi/ Ramush Haradinaj

Këshilltari politik i Kryeministrit të Kosovës, Halil Matoshi ka reaguar pas deklaratave të Erdoganit, pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj Ramush Haradinajt. Madje i ftoi qytetarët e Kosovës të protestojnë kundër tij.

Matoshi i ka nxjerrë Erdoganit, Skënderbeun. Ndërsa në fotografi ka shkruar “Në mbrojtje të Republikës”.

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, në një fjalim të sotëm, e ka kërcënuar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj se do të japë përgjegjësi për menaxhimin e situatës me turqit e deportuar.

Ai e ka kritikuar atë për shkarkimin e ministrit të Brendshëm dhe shefit të AKI-së, dhe i ka ftuar kosovarët të protestojnë kundër tij.

Image
Lajmi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test